Jak otrzymać zwrot prowizji bankowej w PKO BP?

  • by

Jakiś czas temu zdecydowałeś się na kredyt w PKO BP, jednak udało Ci się go spłacić wcześniej, niż zakładałeś? To bardzo dobra wiadomość! Nie tylko pozbyłeś się zobowiązania finansowego w postaci kredytu, ale też możesz zmniejszyć jego całkowity koszt. Jak to możliwe? Otóż możesz ubiegać się o zwrot prowizji bankowej w PKO BP! 

Kiedy można ubiegać się o zwrot prowizji?

Choć od pewnego czasu wiele mówi się możliwości ubiegania się o zwrot prowizji w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, nie każdy decyduje się na takie rozwiązanie. Wiele osób wychodzi z założenia, że ich to nie dotyczy albo zakłada, że kwota zwrotu nie jest wystarczająco wysoka, aby poświęcać swój czas na ubieganie się o zwrot prowizji. Nic bardziej mylnego! 

Ubiegając się o zwrot prowizji bankowej w PKO BP lub w jakimkolwiek innym banku, możesz w istotny sposób obniżyć całkowity koszt kredytu. Bardzo często kwota zwrotu sięga kilku lub kilkunastu tysięcy złotych – a to z pewnością suma, o którą warto się ubiegać. Oczywiście wiele zależy tutaj od tego, kiedy dokładnie spłacony został kredyt, jaka była kwota kredytowania i jakie zapisy zawierała umowa kredytowa, która została zawarta z bankiem. 

Aby ubiegać się o zwrot prowizji bankowej, należy spełnić trzy warunki:

  1. Kwota kredytu nie powinna przekraczać kwoty 255 500 zł lub – w przypadku kredytów w innej walucie – jej równowartości w PLN. 
  2. Umowa kredytowa musi zostać zawarta na osobę prywatną, a nie na firmę. 
  3. Data zawarcia umowy kredytowej nie może być wcześniejsza niż 18 grudnia 2011. 

Spełniasz wszystkie wymienione warunki, a jednocześnie udało Ci się spłacić kredyt przed terminem? Gratulacje – możesz ubiegać się o zwrot prowizji bankowej w PKO BP!

Jak otrzymać zwrot prowizji bankowej w PKO BP? 

Okazuje się, że ubieganie się o zwrot prowizji w PKO BP jest naprawdę proste. Bank przygotował szereg procedur, mających a celu ułatwienie klientom ubiegania się o zwrot prowizji w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu. Dzięki temu kredytobiorcy nie muszą zmagać się z licznymi formalnościami, co z pewnością pozwala na sporą oszczędność czasu. 

Sposób, w jaki należy ubiegać się o zwrot prowizji bankowej w PKO BP, w dużej mierze zależny jest od tego, kiedy klient dokonał spłaty ostatniej raty kredytu. 

  • W sytuacji, jeśli ostatnia rata wpłacona została 12 listopada 2019 roku lub później, zwrot prowizji zostanie dokonany w sposób automatyczny. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich kredytobiorców, nie muszą oni bowiem składać wniosków o zwrot prowizji czy kontaktować się z bankiem. Wystarczy zaczekać, a PKO BP automatycznie dokona zwrotu prowizji. 
  • Jeśli natomiast spłata ostatniej raty nastąpiła przed dniem 12 listopada 2019 roku, zwrot prowizji bankowej w PKO BP nie będzie wypłacony automatycznie. Oznacza to, że koniecznie będzie złożenie specjalnego wniosku przez kredytobiorcę. 

Jak złożyć wniosek o zwrot prowizji w PKO BP?

Kredytobiorcy, którzy całkowitej spłaty kredytu dokonali przed dniem 12 listopada 2019 roku, powinni złożyć odpowiedni wniosek, jeśli chcą ubiegać się o zwrot prowizji. Na szczęście złożenie takiego wniosku nie jest skomplikowane. Powinien on zawierać wszystkie niezbędne dane na temat kredytu, m.in. numer umowy kredytowej czy datę spłaty ostatniej raty. We wniosku nie może również zabraknąć danych osobowych kredytobiorcy. W celu ułatwienia całego procesu warto zawrzeć we wniosku również dane kontaktowe. 

Uwaga: bank samodzielnie dokonuje wyliczenia, jaka część prowizji powinna zostać zwrócona kredytobiorcy. Nie ma więc potrzeby, aby wyliczenia dokonywać samodzielnie, a tym bardziej, aby informację tę uwzględniać we wniosku. Oczywiście dobrym rozwiązaniem jest upewnienie się, czy bank rzeczywiście zwrócił odpowiednią kwotę. 

Szybki i bezpieczny zwrot prowizji w PKO BP? Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia! 

Nie masz pewności, czy przysługuje Ci zwrot prowizji bankowej w PKO BP? A może zastanawiasz się, czy składanie wniosku ma sens, bo obawiasz się, że zostanie on odrzucony przez bank? Jeśli udało Ci się spłacić kredyt w banku PKO BP przed terminem, który został ustalony w umowie kredytowej, zwrot prowizji przysługuje Ci i nie warto z niego rezygnować. 

Możesz skontaktować się z profesjonalną firmą, która pomaga klientom w ubieganiu się o zwrot prowizji w PKO BP i innych bankach. Dzięki temu nie tylko zwiększysz swoje szanse na uzyskanie zwrotu, ale też zyskasz pewność, że cała procedura przebiega prawidłowo, a pieniądze pojawią się na Twoim koncie w krótkim czasie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *